4 września 2017

Ulga inwestycyjna dla podatników podatku rolnego

Współczesne rolnictwo i gospodarstwa rolne potrzebują coraz większej ilości energii. Obecnie rolnicy zużywają w Polsce 6% całego bilansu energii. Rolnictwo jest sektorem uprzywilejowanym w dziedzinie wykorzystywania odnawialnych źródeł energii, każde gospodarstwo rolne ma wiele możliwości do wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych (tj. słońce, woda, wiatr).Korzystanie już z jednego źródła OZE zmniejsza  koszty bytowe i koszty produkcji w  gospodarstwach rolnych oraz jest sposobem na ochronę środowiska.

Opóźnienia w modernizacji wiejskich sieci rozdzielczych oraz długość sieci przesyłowych wpływają na wyższe straty na dystrybucji energii elektrycznej. Wykorzystanie w gospodarstwach rolnych energetyki odnawialnej jaką jest fotowoltaika to dodatkowa szansa na poprawę efektywności energetycznej na obszarach wiejskich.

 

Dobór odpowiedniej technologii i prawidłowa lokalizacja instalacji OZE w obrębie gospodarstwa ma największy wpływ na jej produktywność.

Z myślą o rolnikach świadomych rosnącego zapotrzebowania na energię w obliczu zwyżkujących cen energii elektrycznej i poszukujących alternatywnych źródeł jej zaopatrzenia, chcących oszczędzać gwarantujemy dofinansowanie. Wystarczy skontaktować się z nami, aby poznać szczegóły.

Kontakt