2 marca 2015

Inwestycje w OZE w ramach spółdzielni energetycznej

 ENERGIA PROSTO ZE SŁOŃCA!

„Stwórz razem z nami niezależność energetyczną Polski”

13

Ustawa o odnawialnych źródłach energii po 5 latach prac parlamentarnych doczekała się w końcu zatwierdzenia przez sejm i senat. Inwestorzy, zainteresowani inwestycjami we własne źródła energii, będą mogli skorzystać z zagwarantowanego w ustawie systemu wsparcia dla najmniejszych producentów energii tzw. PROSUMENTÓW.

Lion Energy Group Sp. z o.o., jako firma działająca na rynku odnawialnych źródeł energii, wprowadza nowatorski produkt w postaci Spółdzielni Energetycznej.

Spółdzielnia Energetyczna ma za zadanie ułatwić wszystkim zainteresowanym podmiotom (klientom indywidualnym, gospodarstwom rolnym, przedsiębiorcom czy też jednostkom samorządu terytorialnego) pozyskanie środków na inwestycje w odnawialne źródła energii oraz realizację przedsięwzięcia polegającego na wprowadzaniu w gminach planów gospodarki niskoemisyjnej. Ponadto strategicznym celem Spółdzielni Energetycznej będzie promowanie wśród lokalnej społeczności wiedzy na temat ekologicznych rozwiązań, jak również korzyści płynących z zastosowania odnawialnych źródeł energii. Dla realizacji proekologicznych założeń Spółdzielni niezbędne jest odpowiednie wsparcie finansowe, co w konsekwencji przełoży się na krótszy okres zwrotu nakładów finansowych poniesionych na daną inwestycję.

W 2014 roku został uruchomiony program PROSUMENT, mający na celu wspieranie odnawialnych źródeł energii w postaci kredytu preferencyjnego i dotacji (na produkcję energii 40% i ciepła 20%). Maksymalny czas kredytu to 15 lat ze stałym oprocentowaniem wynoszącym 1% w skali roku. Budżet programu PROSUMENT jest przewidziany na 800 mln zł i będzie obowiązywał do 2020 roku.

8

Jeżeli jesteś końcowym odbiorcą energii elektrycznej i chciałbyś z konsumenta energii elektrycznej stać się producentem energii elektrycznej, model Spółdzielni Energetycznej jest właśnie dla Ciebie.

Jeżeli chcesz znacznie ograniczyć płatności za energię elektryczną lub zarabiać na produkcji prądu z własnego odnawialnego źródła energii, zapraszamy na szkolenia organizowane w siedzibie naszej firmy. Stopa zwrotu z inwestycji we własne odnawialne źródło energii może wynosić od 15-20 % rocznie.

Inwestycje w odnawialne źródła energii możemy zrealizować wspólnie (osoby fizyczne, gospodarstwa rolne, przedsiębiorcy, jednostki samorządu terytorialnego), a narzędziem do realizacji tego celu jest właśnie Spółdzielnia Energetyczna.

 

Zapraszamy na szkolenie związane z inwestycjami w odnawialne źródła energii w ramach spółdzielni energetycznej. 

Linki związane ze szkoleniami znajdą państwo poniżej:

21.03.2015 – godz. 10:30 – Leszczyńskie Centrum Biznesu ul. Geodetów 1; 64-100 Leszno

11.04.2015 – godz. 10:30 – Leszczyńskie Centrum Biznesu ul. Geodetów 1; 64-100 Leszno