Instalacje fotowoltaiczne dla firm

Ceny prądu rosną, więc coraz więcej firm zaczęło szukać oszczędności. Własne źródło energii to niezależność od rozchwianych cen rynkowych.

Inwestycja w panele fotowoltaiczne zwraca się średnio w ciągu 6 lat i pozwala zaoszczędzić nawet do 90% na rachunkach za prąd oraz zredukować negatywny wpływ na środowisko naturalne.

Przedsiębiorcy decydujący się na fotowoltaikę w swoich firmach mogą liczyć na dodatkowe formy wsparcia lub obniżenia kosztów inwestycji, takie jak leasing, którego rata zbliżona do tej za opłaty za energię elektryczną. Całość inwestycji stanowi koszt firmy, co daje możliwość odliczenia pełnego 23% VATu i amortyzacji na poziomie 10%.

Najważniejsze korzyści:

poprawa efektywności energetycznej przedsiębiorstwa
zmiana regulacji prawnych – Przedsiębiorcy zyskali status prosumenta
zwiększenie energetycznej niezależności pozwalają przedsiębiorstwom uchronić się przed znacznymi i nieoczekiwanymi wzrostami cen energii elektrycznej
oszczędność- rachunki za energię elektryczną mniejsze nawet do 85%
redukcja kosztów inwestycji – możliwość odliczenia pełnego VATu na poziomie 23%. Inwestycja jest zatem kosztem firmy.
leasing – rata leasingu zbliżona do tej za opłaty za energię elektryczną.
Zwrot inwestycji ok 5-6 lat.
instalacja fotowoltaiczna podlega amortyzacji w wysokości 10% czyli tak jak inne urządzenia firmowe
ekologia - poszanowanie środowiska dzięki redukcji emisji CO2
ekonomia - niskie koszty eksploatacji
bezobsługowość - działanie instalacji nie wymaga ingerencji użytkownika. Dostęp online do aplikacji monitorującej pracę całego systemu.
optymalizacja – zrównoważona produkcja energii elektrycznej. Poprzez zastosowanie inteligentnego licznika Przedsiębiorca ma podgląd na bieżące zużycie i zapotrzebowanie na energię elektryczną.

Nasze realizacje

Technika Komunalna TEKOM Sp. z o.o.

gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka

Firma Lion Energy Group wykazała się wiedzą i fachowością, a budowę instalacji nadzorował właściciel osobiście. Prace przebiegały terminowo, ściśle wg ustaleń zapisanych w umowie. Ponadto firma Lion Energy Group zajęła się całym procesem przyłączenia mikroinstalacji do operatora.

LAWOFUR

gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka

5 instalacji fotowoltaicznych o mocy 50 kW każda zostało zrealizowanych przez firmę Lion Energy Group fachowo, terminowo i zgodnie z zamysłem inwestorskim.

Wolar Sp. z o.o.

gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka

Proces budowy 4 instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy 104 kW przebiegał bez zastrzeżeń, zgodnie z ustaleniami zawartymi w umowie. Firma Lion Energy Group zajęła się także całym procesem przyłączenia instalacji do operatora.

Agro-TaK Sp. J.

gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka

Instalacja fotowoltaiczna firmy Lion Energy Group wyróżnia dopasowaniem projektu do istniejących obiektów oraz zastosowaniem wysokiej jakości podzespołów.

Gospodarstwo Rolne i Ferma Drobiu Rafał Rimke

gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka

Firma Lion Energy Group wybudowała 2 instalacje fotowoltaiczne o mocy 40 kW każda. Prace zostały wykonane terminowo, zgodnie z ustaleniami oraz dokumentacją projektowo-techniczną.

A&Z Transport-Logistyka Sp. Z o.o.

gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka

Montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy 40 kW na dachu nowo wybudowanej hali magazynowej przemigał sprawnie i bez zakłóceń. Na placu budowy utrzymywany był porządek oraz wszystkie normy PHP.