Instalacje fotowoltaiczne dla gospodarstw rolnych

Zapotrzebowanie na prąd rośnie, podobnie jak ceny energii, dlatego gospodarstwa rolne szukają nowych rozwiązań, które pozwolą im ograniczyć koszty.
Odpowiedzią jest energia odnawialna – ze słońca. Wykorzystanie fotowoltaiki w gospodarstwie rolnym niesie za sobą wymierne korzyści ekonomiczne i wizerunkowe.

Korzystanie z energii wyprodukowanej przez panele słoneczne pozwala zredukować kwoty rachunków nawet o 90%. Instalacja jest całkowicie bezobsługowa, nie wymaga więc zatrudniania dodatkowych pracowników. Panele fotowoltaiczne objęte są 25-letnią gwarancją wydajności, a ich zakup można odliczyć w podatku rolnym nawet do wysokości 25% ceny zakupu. To również świetna inwestycja długoterminowa, która znacznie podnosi wartość nieruchomości i całego gospodarstwa.

Instalacje fotowoltaiczne umożliwiają gospodarstwom rolnym osiągnięcie wysokiej niezależności energetycznej, odciążając istniejącą sieć i minimalizując ryzyko awarii. Co więcej energia jest przyjazna dla środowiska.

Najważniejsze korzyści:

duże oszczędności – rachunki niższe nawet o 90%
ulgi w podatku rolnym – można odliczyć nawet do 25% kosztu inwestycji
długa żywotność paneli fotowoltaicznych (25-letnia gwarancja wydajności)
wzrost niezależności energetycznej
odciążenie istniejącej sieci elektroenergetycznej
wzrost wartości nieruchomości i całego gospodarstwa
ochrona środowiska

Nasze realizacje

Technika Komunalna TEKOM Sp. z o.o.

gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka

Firma Lion Energy Group wykazała się wiedzą i fachowością, a budowę instalacji nadzorował właściciel osobiście. Prace przebiegały terminowo, ściśle wg ustaleń zapisanych w umowie. Ponadto firma Lion Energy Group zajęła się całym procesem przyłączenia mikroinstalacji do operatora.

LAWOFUR

gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka

5 instalacji fotowoltaicznych o mocy 50 kW każda zostało zrealizowanych przez firmę Lion Energy Group fachowo, terminowo i zgodnie z zamysłem inwestorskim.

Wolar Sp. z o.o.

gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka

Proces budowy 4 instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy 104 kW przebiegał bez zastrzeżeń, zgodnie z ustaleniami zawartymi w umowie. Firma Lion Energy Group zajęła się także całym procesem przyłączenia instalacji do operatora.

Agro-TaK Sp. J.

gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka

Instalacja fotowoltaiczna firmy Lion Energy Group wyróżnia dopasowaniem projektu do istniejących obiektów oraz zastosowaniem wysokiej jakości podzespołów.

Gospodarstwo Rolne i Ferma Drobiu Rafał Rimke

gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka

Firma Lion Energy Group wybudowała 2 instalacje fotowoltaiczne o mocy 40 kW każda. Prace zostały wykonane terminowo, zgodnie z ustaleniami oraz dokumentacją projektowo-techniczną.

A&Z Transport-Logistyka Sp. Z o.o.

gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka

Montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy 40 kW na dachu nowo wybudowanej hali magazynowej przemigał sprawnie i bez zakłóceń. Na placu budowy utrzymywany był porządek oraz wszystkie normy PHP.